To dla Ciebie MAMO serca mego DAMO...

DLA MAMY
Mamo, mamo dziś wszystkie dzieci,
niosą Tobie życzeń bukiecik.
Serduszka gorące, kwiatuszki pachnące
co wyrosły na naszej łące.

ŁATKA ZAPRASZA

W dniu 30 maja 2017 r. (wtorek) zapraszamy dzieci z naszego przedszkola

na "zielony plac zabaw" przy ul. Kaskadowej

na przejażdżkę kucykiem.

 

 
 
Maj w Puchatkowej Chatce pod znakiem NIEZAPOMINAJKI
Niezapominajki są to kwiatki z bajki, więc puchatkowe dzieciaki będą w bajecznym nastroju uczestniczyć
w bajecznych zabawach, zajęciach i wycieczkach.
  
8 maj- Dzień Bibliotek- wycieczka do biblioteki- zwiedzanie i wypożyczenie ulubionych książeczek.
 9 maj- Dzień Unii Europejskiej- zajęcia w grupach w/g inwencji nauczycieli.
 15 maj- Dzień Niezapominajki- niebieski dzień w przedszkolu- wszystko pod znakiem NIEZAPOMINAJKI.
 19 maj- Dzień Dobrych Uczynków- zajęcia i zabawy.
 23 maj- Światowy Dzień Żółwia
 25 maj- Dzień Królewny- wszystkie "puchatkowe małe królewny" przyjdą do przedszkola w swoich "czarownych szatach"
 26 maj- "...to dla Ciebie  MAMO serca mego damo"- życzenia dla mam z okazji ich święta.
  01 czerwiec- Dzień Rodziny- mini festyn na naszym placu zabaw.
 
Ponad to:
 • Codzienne spacery i zabawy na świeżym powietrzu na naszym "zielonym placu zabaw". Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci (te, które zapisały się do naszego przedszkola na nowy rok szkolny oraz wszystkie chętne do wspaniałej zabawy)
 • W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do udziału w naszej akcji "Rodzice czytają" (zapisy u nauczycielek w swoich grupach) ,,Rodzice czytają” - to akcja czytania dzieciom bajek i baśni. W godzinach od 15.00 do 16.00. Można wejść do sali swojej pociechy i przeczytać obecnym dzieciom ulubioną bajkę. Serdecznie zapraszamy!!!
 Zadania do realizacji w poszczególnych grupach wynikające z obowiązkowych czynności nauczyciela: 
 • Codzienna realizacja Podstawy Programowej podczas planowych zajęć dydaktycznych.
 • Realizacja grupowych wydarzeń wynikających z miesięcznego planowania nauczycieli. Udział dzieci z poszczególnych grup w warsztatach, spotkaniach i wycieczkach  oraz innych formach wynikających z planu współpracy z rodzicami i środowiskiem.
 • Szczegóły pracy w poszczególnych grup w "strefie rodzica" po zalogowaniu.

Informujemy, że trwają zapisy do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2017/2018
Ilość miejsc ograniczona!
(szczegóły w zakładce AKTUALNOŚCI oraz REKRUTACJA)

  

Kwiecień w Puchatkowej Chatce będzie przebiegał pod znakiem radosnej wiosny. Spotkamy się też z naszymi najbliższymi na świąteczno- wiosennych przedstawieniach. 

KWIECIEŃ W CHATCE
 •  1 kwiecień- PRIMA APRILIS ( w tym dnu jest zawsze bardzo wesoło, bo możemy robić różne "kawały i psikusy swoim kolegom i nawet naszym Paniom) 
 • 7 kwiecień- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA- rozmawiamy o Z D R O W I U. Zabawy i zajęcia według inwencji nauczycieli. Zwracamy uwagę na konieczność zdrowego odżywiania się (jedzenie surówek), prowadzenia zdrowego i higienicznego stylu życia (korzystanie ze świeżego powietrza, uprawiane sportów- aktywny tryb życia)
 • 11 kwiecień- ŻABKI wyruszą do Teatru na przedstawienie pt „Pyza na polskich dróżkach”. To ich pierwszy wyjazd z przedszkola!!!
 •  11 kwiecień- DZIEŃ RADIA- zabawy i zajęcia wg inwencji nauczycieli z poszczególnych grup
 •  24 kwiecień- EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA- w tym dniu samodzielnie przygotujemy śniadanie, nakryjemy stoliki, porozmawiamy o ważności tego posiłku.
 •  25 kwiecień- ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA- różnorodne sytuacje edukacyjne wzbogacające wiadomości dzieci. „Wystawa Pingwinów”- każda grupa wykona pracę, w której główną rolę odegra PINGWIN.
 • 28 kwiecień- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI- nasze Panie zainspirują dzieci do "ekologicznego spojrzenia" na naszą ziemię. Zabawy i zajęcia według inwencji nauczycieli. Każda grupa wykona plakat na temat  Z I E M I.  
Zaproszenie: 
Wiosnę już mamy o niej dla Was zaśpiewamy!
Zaprosimy do przedszkola naszych gości,
aby świąteczny wielkanocny czas spędzić
w nastroju wiosennej radości.
07 kwiecień, godz. 15:00- zapraszają ŻABKI
10 kwiecień, godz. 14:30- zapraszają BIEDRONKI
10 kwiecień, godz. 15:45- zapraszają MOTYLKI
12 kwiecień, godz. 14:45- zapraszają PSZCZÓŁKI
12 kwiecień, godz. 15:30- zapraszają ZAJĄCZKI
 Ponad to:
 • Codzienne spacery i zabawy na świeżym powietrzu na naszym placu zabaw.
 • W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do udziału w akcji "Rodzice czytają" (zapisy u nauczycielek w swoich grupach) ,,Rodzice czytają” - to akcja czytania dzieciom bajek i baśni. W godzinach od 15.00 do 16.00. Można wejść do sali swojej pociechy i przeczytać obecnym dzieciom ulubioną bajkę. Serdecznie zapraszamy!!!
 Zadania do realizacji w poszczególnych grupach wynikające z obowiązkowych czynności nauczyciela: 

 

 • Codzienna realizacja Podstawy Programowej podczas planowych zajęć dydaktycznych.
 • Realizacja grupowych wydarzeń wynikających z miesięcznego planowania nauczycieli.Udział dzieci z poszczególnych grup w warsztatach, spotkaniach i wycieczkach  oraz innych formach wynikających z planu współpracy z rodzicami i środowiskiem.   

W marcu jak w garncu... oj! będzie się działo!!!
 • 8 marzec- marcowe święto wszystkich pań- (tych małych i tych dużych)- „Rewia mody”- w tym dniu każda mała Pani przychodzi do przedszkola ubrana w ulubiony strój, można też przynieść "całą kolekcję modnych ubrań". Będą przebieranki!!!!
 • 13 marzec- (przełożony z 12) Dzień Matematyki. "Raz, dwa, trzy...dalej liczysz ty!" zabawy matematyczne, konkursy, itp. Różnorodne sytuacje edukacyjne o charakterze matematycznym. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
 • 17 marzec- Światowy Dzień Morza- NIEBIESKI DZIEŃ w przedszkolu. Ubieramy się na niebiesko i bawimy się niebieskim kolorem. Rozmawiamy o morzu, o morskich przygodach- różnorodne sytuacje edukacyjne wg inwencji nauczyciela.
 • 20 marzec- Międzynarodowy Dzień Wróbla- w tym dniu wybierzemy się na dłuższy spacer, aby poszukać WRÓBELKÓW. Zaobserwujemy te ptaki w locie, poszukamy ich na naszym pacu zabaw. Przypomnimy sobie o konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy.
 •  
  20 marzec- Gaik- Maik- kolorowy korowód ulicami osiedla. "Czym powitać cię wiosenko...". Będziemy witać Wiosnę kolorowymi bibułkami, kwiatami- spacerując ulicami naszego osiedla. Wszyscy muszą zobaczyć, jak bardzo cieszymy się z przyjścia WIOSNY. Na dużym placu zabaw pożegnamy Marzannę- zimową pannę" Początek wiosny od dawien dawna był okresem, na który ludzie wyczekiwali przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów. Nic dziwnego, że tak bardzo tęsknimy za tą porą roku. Astronomiczna wiosna przypada w dzień równonocy wiosennej, co oznacza, że dzień i noc trwają wtedy tyle samo. Od tej pory dzień wydłużać się będzie jeszcze przez trzy miesiące. W tym roku astronomiczny początek wiosny przypada na 20 marca - punktualnie o godzinie 11.29
 • 21 marzec- Międzynarodowy Dzień Poezji. To dobry czas, aby opisać piękno Wiosny w poetycki sposób. Każda grupa ułoży krótki wierszyk- rymowankę na cześć WIOSNY. Wiersze zostaną napisane na dużym formacie (plakat), zilustrowane przez dzieci i umieszczone w Galerii w korytarzu naszego przedszkola.
 • 23 marzec- Dzień Pogody. Będziemy obserwować zmiany zachodzące w pogodzie wraz z nastaniem Wiosny. Namalujemy wspaniałe obrazy przedstawiające "marcową pogodę". Obrazy ozdobią naszą Galerię na korytarzu.
 • 27 marzec- Międzynarodowy Dzień Teatru. Pobawimy się w TEATR. Każda grupa opracuje krótki scenariusz, stworzy scenografię, wykona najprostsze stroje, wyreżyseruje i przedstawi swoim kolegom z przedszkola autorską sztukę pt "My dzieciaki przedszkolaki- talent mamy nie byle jaki".
 • 28 marzec- Dzień Żelków- zapytamy rodziców, czy tego dnia można "pożelkować" trochę więcej? Będzie degustacja  
 Ponad to:
 • W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do udziału w naszej akcji "Rodzice czytają" (zapisy u nauczycielek w swoich grupach) ,,Rodzice czytają” - to akcja czytania dzieciom bajek i baśni. W godzinach od 15.00 do 16.00. Można wejść do sali swojej pociechy i przeczytać obecnym dzieciom ulubioną bajkę. Serdecznie zapraszamy!!!
 • W związku z codziennymi spacerami po najbliższej okolicy prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do aktualnej pory roku.
  Zadania do realizacji w poszczególnych grupach wynikające z obowiązkowych czynności nauczyciela:
 • Codzienna realizacja Podstawy Programowej podczas planowych zajęć dydaktycznych.
 • Realizacja grupowych wydarzeń wynikających z miesięcznego planowania nauczycieli.
 • Udział dzieci z poszczególnych grup w warsztatach, spotkaniach i wycieczkach  oraz innych formach wynikających z planu współpracy z rodzicami i środowiskiem:
   15 marzec- PSZCZÓŁKI, ZAJĄCZKI i MOTYLKI wybiorą się do Teatru Muzycznego na sztukę pt "Bajkolandia"
   23 marzec- puchatkowoą chatkę odwiedzi Koziołek Matołek- wspólne spotkanie i wesołe zabawy!!!
Życzymy miłej zabawy w przedszkolu, wspaniałej pogody i dużo, dużo słoneczka!!!

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, 
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła 
- wszystkiego smacznego z okazji tłustego czwartku 
 
 
"Pączek”
Był sobie pączekco nie miał rączek
i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną, złocistą skórkę
a w środku dziurkę na konfiturkę.
Wszyscy go lubilistarsi i dzieci.
Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte?
To wie najlepiej. Kto?
TŁUSTY CZWARTEK.

WESOŁY KONIEC KARNAWAŁU
 27 luty- warsztaty rozwijające kompetencje muzyczne za pomocą trąbki i fortepianu, część III pt MUZYKA KARNAWAŁOWA- godz. 9:30.

 

 28 luty- "Hokus pokus- czary mary"- pokaz iluzji.

Rozpoczynamy zajęcia adaptacyjne w Akademii Maluszka.

Pierwsze spotkanie 8- go marca w godz. 9:30- 11:30

(szczegóły w zakładce "Akademia Maluszka")

ZAPRASZAMY!

 WALENTYNKI,WALENTYNKI dla chłopczyka i dziewczynki 

Mam serduszko- wielkie serce,
spójrz jakie czerwone!
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję,
A czerwone dziś serduszko,
WSZYSTKIM podaruję!!!

Hu- ha! Hu- ha nic nas nie zatrzyma.
 Śnieg zacina w uszach dzwoni niech nam żyje Zima!   
  Z drogi, z drogi jedzie KULIG jedzie.
W środku Prosiaczek, z tyłu Kubuś
Kłapouchy jest na przedzie...
 
 
Miesiąc luty rozpoczniemy bardzo wesoło i gościnnie.
 Zaprosimy do Chatki nasze kochane bacie i dziadków. Będziemy dla nich tańczyć, śpiewać i recytować prześliczne wierszyki. Przecież było ich święto.(Harmonogram spotkań poniżej)