Kwiecień – najważniejsze wydarzenia w Przedszkolu
Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata, a więc jest okresem dalszych zmian w przyrodzie i przygotowania do rozbudzenia się w pełni wiosny. Dla dzieci będzie to okazja do podziwiania wiosennej aury oraz zaciekawienia ich otaczającym je światem przedszkolnym. W nadchodzącym miesiącu dzieci będą zapoznawać się z tajnikami wiosny. Każdą wolną chwilę postaramy się spędzić na świeżym powietrzu, aby korzystać ze sprzyjającej aury.
 Kwiecień w Puchatkowej Chatce będzie przebiegał pod znakiem budzącej się radosnej wiosny.
Będziemy rozmawiać o Z D R O W I U, zwracając uwagę na konieczność zdrowego odżywiania się (jedzenie surówek), prowadzenia zdrowego i higienicznego stylu życia (korzystanie ze świeżego powietrza, uprawiane sportów- aktywny tryb życia)
KALENDARIUM
11 kwiecień- DZIEŃ RADIA- zabawy i zajęcia wg inwencji nauczycieli z poszczególnych grup;
12 kwiecień- DZIEŃ CZEKOLADY- „czekoladki duże, małe do zjedzenia doskonałe…”
24 kwiecień- EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA- w tym dniu samodzielnie przygotujemy śniadanie, nakryjemy stoliki, porozmawiamy o ważności tego posiłku.
25 kwiecień- ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA- różnorodne sytuacje edukacyjne wzbogacające wiadomości dzieci. „Wystawa Pingwinów”- każda grupa wykona pracę, w której główną rolę odegra PINGWIN.
28 kwiecień (przeniesiony na 27)- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI- nasze Panie zainspirują dzieci do "ekologicznego spojrzenia" na naszą ziemię. Zabawy i zajęcia według inwencji nauczycieli. Każda grupa wykona plakat na temat Z I E M I.
29 kwiecień (przeniesiony na 30)- Międzynarodowy Dzień Tańca- pokaz naszych par tanecznych
Koniec kwietnia uświetnimy Koncertem Muzycznym przygotowanym w ramach projektu „LATAJĄCA AKADEMIA MUZYKI”
Ponad to:
 • Codzienne spacery i zabawy na świeżym powietrzu na naszym  placu zabaw. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci (te, które zapisały się do naszego przedszkola na nowy rok szkolny oraz wszystkie chętne do wspaniałej zabawy);
 • Realizacja zamierzeń dydaktycznych planowanych w poszczególnych grupach;
 • Udział dzieci w spotkanich , wycieczkach, teatrzykach, wynikających z planowania współpracy z rodzicami i środowiskiem.
WAŻNE OGŁOSZENIE
Szanowni Rodzice dzieci kontynuujących edukację w naszym przedszkolu w przyszłym roku szkolnym 2018/2019!
Prosimy o zwrot kompletu dokumentów (;Umowa oraz Karta zgłoszenia) w celu ich podpisania. Podpisanie dokumentów nastąpi po uiszczeniu opłaty wpisowej.
Podpisywanie umów będzie trwało do końca KWIETNIA.

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych !!!

 
LATAJĄCA AKADEMIA MUZYKI
 
 
To ciekawy projekt specjalnie dla dzieci z Chatki Puchatka
 
 pod hasłem: „każdy z nas grać może”.
 
 

Więcej szczegółów w AKTUALNOŚCIACH

 

W Chatce Puchatka 2 w marcowe dni ...
 • 8 marzec- marcowe święto wszystkich pań- (tych małych i tych dużych)- „Rewia mody”- w tym dniu każda mała Pani przychodzi do przedszkola ubrana w ulubiony strój, można też przynieść "całą kolekcję modnych ubrań". Będą przebieranki!!!!
 • 9 marzec (przełożony z 10)- Dzień Mężczyzny (panowie przychodzą w tym dniu elegancko ubrani, bo ten dzień jest tylko dla nich), dziewczynki przygotowują kolorowe niespodzianki, które wywołają uśmiech na buźkach naszych "małych mężczyzn"
 • 12 marzec- Dzień Matematyki. "Raza, dwa, trzy...dalej liczysz ty!" zabawy matematyczne, konkursy, itp. Różnorodne sytuacje edukacyjne o charakterze matematycznym.
 • 21 marzec- Gaik- Maik- kolorowy korowód ulicami osiedla. "Czym powitać cię wiosenko...". Będziemy witać Wiosnę kolorowymi bibułkami, kwiatami- spacerując ulicami naszego osiedla. Wszyscy muszą zobaczyć, jak bardzo cieszymy się z przyjścia WIOSNY. Na dużym placu zabaw pożegnamy Marzannę- zimową pannę"
 • 23 marzec- Dzień Pogody. Będziemy obserwować zmiany zachodzące w pogodzie wraz z nastaniem Wiosny. Namalujemy wspaniałe obrazy przedstawiające "marcową pogodę". Obrazy ozdobią naszą Galerię na korytarzu.
 • 27 marzec- Międzynarodowy Dzień Teatru. Pobawimy się w TEATR. Każda grupa opracuje krótki scenariusz, stworzy scenografię, wykona najprostsze stroje, wyreżyseruje i przedstawi swoim kolegom z przedszkola autorską sztukę pt "My dzieciaki przedszkolaki- talent mamy nie byle jaki"
 • 28 marzec- na zakończenie „wspaniałe święto”- DZIEŃ ŻELKÓW
Ponad to:
 • 21 marzec- konsultacje z LOGOPEDĄ. Spotkania indywidualne dla Rodziców, którzy wpiszą się na "listę godzinową" (tablica dla Rodziców)
 • Nasze kochane przedszkolaki będą poznawały „uroki przedwiośnia” podczas wyjść na spacery. Będą słuchały opowiadań i wierszy.
 • Każdą wolną chwilę sprzyjającą spacerom postaramy się spędzić na świeżym powietrzu aby korzystać ze słonecznego przedwiośniaProsimy o odpowiednie ubieranie dzieci.
 • W dalszym ciągu zachęcamy Rodziców lub Dziadków do popołudniowego czytania bajek dla dzieci w naszym przedszkolu.
 • Wyjścia poszczególnych grup do Biblioteki na „lekcje biblioteczne”;
 • Ulubiona zabawa naszych „puchatkowych dzieciaków”- zabawy "W KULKACH"
ZAPROSZENIE „Święta, święta biją dzwony, każdy dzwon jest roztańczony...”
Zbliżają się Święta, więc naszą tradycją jest zaproszenie miłych gości na świąteczno- wiosenne
przedstawienia oraz warsztaty.

 Zapisy do przedszkola 

Drodzy Rodzice!
 
Ogłaszamy zapisy na rok szkolny 2018/2019.
Zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat 
 
Rekrutacja będzie trwała do wyczerpania miejsc.
 
Najlepsze przedszkole dla mojego dziecka- czyli co warto wiedzieć
 o Przedszkolu Prywatnym „Chatka Puchatka 2”
 • Przedszkole Prywatne „Chatka Puchatka 2” spełnia zadania zgodnie z wymaganiami rozwijającej się cywilizacji, dlatego wciąż jest przekształcane i ulepszane, by odpowiadało potrzebom i wymaganiom naszych wychowanków oraz ich rodziców.
   
 • Podstawowym zadaniem naszego przedszkola jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturalnym i przyrodniczym.
 • Dbamy o rozwój fizyczny i psychoruchowy stwarzając warunki dogodne do prawidłowego rozwoju, posiadamy nowoczesną  bazę środków dydaktycznych pozwalających na prowadzenie edukacji nowatorskimi metodami, wprowadzamy nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania wzbogacające ofertę edukacyjną przedszkola (opis w zakładce- "Zajęcia grupowe").  
 • Jako jedyne przedszkole w Lublinie posiadamy wewnętrzny plac zabaw tzw. KULKI  (czytaj i oglądaj poniżej)
Dziecko uczęszczające do naszego przedszkola będzie nabywało umiejętności w zakresie:
 • samodzielnego wykonywania czynności samoobsługowych, (program autorski „Samodzielny przedszkolak”)
 • zgodnego współżycia w zespole rówieśniczym (podział na grupy wiekowe)
 • rozwijania różnorodnych zainteresowań (szeroka oferta zajęć dodatkowych skierowanych na rozwój aktywności dzieci)
 • dostrzegania piękna różnorodnych środowisk przyrodniczych (częste wyjazdy za miasto, wycieczki, spacery, samodzielna uprawa „zielnych ogródków)
   
 • poprawnego posługiwania się mową (obcowanie z językiem literackim, możliwość uczestniczenia w terapii logopedycznej poprzedzonej bezpłatną diagnozą)
 • porządkowania i klasyfikowania przedmiotów i zjawisk, posługiwania się poznanymi znakami i symbolami, liczenia (nauka matematyki z wykorzystaniem nowatorskich metod min. elementów programu E. Gruszczyk- Kolczyńskiej)
 • przygotowania do nauki czytania i pisania (wykorzystanie w pracy z dziećmi nowatorskich metod wczesnej nauki czytania już od najmłodszej grupy, udział w zajęciach z elementami kinezjologii)
 • dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku (stała współpraca z Ogrodem Botanicznym) 

LUTY W PRZEDSZKOLU

8 luty – Tłusty Czwartek. Poznamy tradycje związaną z pochodzeniem tego dnia, dowiemy się co i jak jeść, aby dobrze świętować ten dzień! Obchody dnia zakończymy tradycyjnym tłusto-czwartkowym podwieczorkiem!
8 luty- Jeżyki i Żabki wybiorą się do Teatru Andersena na spektakl pt. „Bucik Kopciuszka”
9 luty- Międzynarodowy Dzień Pizzy Pizza, choć pochodzi z Włoch, jest uwielbiana na całym świecie. Jest to niezaprzeczalnie potrawa, która daje ogromną dowolność w przygotowaniu. (Zajęcia w poszczególnych grupach wg inwencji nauczycieli);
13 luty- Światowy Dzień Radia- zajęcia w poszczególnych grupach według inwencji nauczycieli;
13 luty-Ostatki- zabawy przy muzyce.
14 luty – Walentynki. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wysyłania walentynek. Zakochana poczta Chatki Puchatka 2 po śniadaniu rozniesie kartki wszystkim przedszkolakom. Walentynki należy wrzucić do skrzynki pocztowej naszego Przedszkola. Pamiętajmy o napisaniu adresata na kartce !!!
16 lutyDzień Poczty Polskiej- wycieczka na pocztę.
19 luty- „Piękna i Bestia”- teatrzyk w wykonaniu aktorów zaproszonych do naszego przedszkola;
20 luty- „Przydasie”- Biedronki, Pszczółki i Zajączki na przedstawieniu Centrum Kongresowym UP
21 luty- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każda grupa ułoży krótkie opowiadanie o Zimie. Opowiadania prezentowane będą w korytarzu naszego przedszkola- każdy będzie mógł je przeczytać.
26 luty- Dzień Dinozaura- opowiadania, ciekawostki z życia dinozaurów pomogą stworzyć postać Ulubionego Dinozaura.
 
Ponad to:
 • Codzienna realizacja podstawy programowej, planowe zajęcia i zabawy.
 • Realizacja zamierzeń wynikających z miesięcznego planowania- wewnątrzgrupowe przedsięwzięcia.
 • Ja umiem grać”- Latająca Akademia Muzyki- zabawy umuzykalniające we wszystkich grupach- wykorzystywanie instrumentów i grzechotek podczas zabaw z muzyką.

 

 • Każdą wolną chwilę sprzyjającą spacerom postaramy się spędzić na świeżym powietrzu aby korzystać z zimowej aury. Prosimy o odpowiednie ubieranie dzieci.
 • W dalszym ciągu zachęcamy Rodziców lub Dziadków do popołudniowego czytania bajek dla dzieci w naszym przedszkolu.
 • Wyjścia poszczególnych grup do Biblioteki na „lekcje biblioteczne”;
 • Ulubiona zabawa naszych „puchatkowych dzieciaków”- zabawy „w kulkach”- piątek jest dniem zabawy dla każdej z grup, oraz każdy inny dzień podczas sprzyjających okoliczności i w miarę potrzeb. 

W przedszkolu szybko mija czas, bo w przedszkolu wiele zabaw czeka nas ...
 
Z wielką przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole, jako jedyne w Lublinie, posiada własną profesjonalną konstrukcję zabawową (czyli to co dzieci potocznie nazywają "kulkami").
Całość stanęła w naszej lustrzanej sali, gdzie w wolnym czasie dzieci korzystają z jej dobrodziejstw. Konstrukcja jest piętrowa. Posiada zjeżdżalnię oraz liczne tory przeszkód.
 
  
 
 
  
 
 Naszym "Puchatkowym Smykom" życzymy MIŁEJ ZABAWY! 

Styczniowe wydarzenia
W kalendarzu zima. Za oknem (czasami) jej nie widać. Musimy więc wyczarować "zimowe uroki".
Sami stworzymy "Kolorowy świat". Będzie to cykl zabaw i zajęć mających na celu przybliżenie dzieciom cech charakterystycznych dla danych pór roku (zjawiska atmosferyczne, zmiany w przyrodzie, kolorystyka krajobrazu, itp.)

"Kolorowy świat"- BIAŁY
 • będziemy określać pogodę i zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy: mróz, lód, opady śniegu, zamieć, śnieżyca, szron, jaskrawe słońce;
 • podczas spacerów zauważymy konieczność przystosowania się przyrody do pory zimowej;
 • będziemy dostrzegać piękno zimowego krajobrazy odzwierciedlając je w pracach plastycznych posługując się różnymi
 • zorganizujemy giełdę pomysłów "Czy zima da się lubić"?- ćwiczenia w mówieniu z wykorzystaniem "zimowych przymiotników";
 • "biało jak na biegunie"- poznajemy niedźwiedzia polarnego, morsa, pingwina i fokę;
 • "w białej krainie"- jak żyją Eskimosi;
 • podczas spacerów będziemy oglądać ptaki rozumiejąc konieczność ich dokarmiania, będziemy nazywać ptaki odwiedzające nasz karmnik.
 "Idzie czas, biegnie czas..."
 • osłuchamy się z nazwami miesięcy, zapamiętamy nazwę aktualnego miesiąca. Będziemy posługiwać się nazwami pór roku przyporządkowując charakterystyczne cechy właściwe do danej pory roku;
 • poznamy i będziemy nazywać dni tygodnia  z zachowaniem właściwej kolejności rozumiejąc stałe następstwo dni;
 • będziemy określać porównywać czas trwania różnych codziennych czynności właściwej do danej pory dnia, obserwując przesuwanie się wskazówek zegara na tarczy  "stąd- dotąd";
 • posłuchamy różnych ciekawostek historycznych związanych z odmierzaniem czasu;
 • w zimowe popołudnia wybierzemy się do krainy najpiękniejszych baśni i bajek.
 Jak zima- to Karnawał, a w karnawale same bale! W naszej "Chatce Puchatka" też!!!
Bal karnawałowy- 19 styczeń- konieczny strój 
 • Będziemy rozmawiać na temat zwyczajów karnawałowych;
 • udekorujemy naszą salę balową;
 • porozmawiamy o wymarzonym stroju balowym;
 • wymyślimy i będziemy uczestniczyć w konkursach karnawałowych;
 • wykonamy "wielki" obraz na temat "Bal w naszym przedszkolu"
 "U Babci jest słodko, świat pachnie szarlotką..."
 • Dzień Babci i Dziadka to wielkie wydarzenie w życiu naszych przedszkolaków. Z tej okazji przygotujemy wspaniałe występy artystyczne, prezenty i słodki poczęstunek dla naszych ukochanych.
 • Będziemy rozmawiać też o tym, za co kochamy swoich bliskich;
 • podzielimy się informacjami na temat swojej rodziny oraz ważnych wydarzeń z życia rodziny,
 • będziemy gospodarzami w czasie wizyty naszych gości.
Kochana Babciu, drogi Dziadku zaprosimy WAS do "Chatki Puchatka 2" na niezapomnianą uroczystość:

 Ponad to:
 • 9 styczeń zaprosimy PSZCZÓŁKI do udziału w WARSZTATCH CYRKOWYCH
 • 11 styczeń ZAJĄCZKI i PSZCZÓLKI wybiorą się do Chatki Żaka na spektakl pt. „Roszpunka”
 • 26 styczeń- teatrzyk p. Seweryna Mastyny w naszym przedszkolu