Informujemy, że trwają zapisy do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2017/2018
Ilość miejsc ograniczona!
(szczegóły w zakładce AKTUALNOŚCI oraz REKRUTACJA)

W marcu jak w garncu... oj! będzie się działo!!!
 • 8 marzec- marcowe święto wszystkich pań- (tych małych i tych dużych)- „Rewia mody”- w tym dniu każda mała Pani przychodzi do przedszkola ubrana w ulubiony strój, można też przynieść "całą kolekcję modnych ubrań". Będą przebieranki!!!!
 • 13 marzec- (przełożony z 12) Dzień Matematyki. "Raz, dwa, trzy...dalej liczysz ty!" zabawy matematyczne, konkursy, itp. Różnorodne sytuacje edukacyjne o charakterze matematycznym. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
 • 17 marzec- Światowy Dzień Morza- NIEBIESKI DZIEŃ w przedszkolu. Ubieramy się na niebiesko i bawimy się niebieskim kolorem. Rozmawiamy o morzu, o morskich przygodach- różnorodne sytuacje edukacyjne wg inwencji nauczyciela.
 • 20 marzec- Międzynarodowy Dzień Wróbla- w tym dniu wybierzemy się na dłuższy spacer, aby poszukać WRÓBELKÓW. Zaobserwujemy te ptaki w locie, poszukamy ich na naszym pacu zabaw. Przypomnimy sobie o konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy.
 •  
  20 marzec- Gaik- Maik- kolorowy korowód ulicami osiedla. "Czym powitać cię wiosenko...". Będziemy witać Wiosnę kolorowymi bibułkami, kwiatami- spacerując ulicami naszego osiedla. Wszyscy muszą zobaczyć, jak bardzo cieszymy się z przyjścia WIOSNY. Na dużym placu zabaw pożegnamy Marzannę- zimową pannę" Początek wiosny od dawien dawna był okresem, na który ludzie wyczekiwali przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów. Nic dziwnego, że tak bardzo tęsknimy za tą porą roku. Astronomiczna wiosna przypada w dzień równonocy wiosennej, co oznacza, że dzień i noc trwają wtedy tyle samo. Od tej pory dzień wydłużać się będzie jeszcze przez trzy miesiące. W tym roku astronomiczny początek wiosny przypada na 20 marca - punktualnie o godzinie 11.29
 • 21 marzec- Międzynarodowy Dzień Poezji. To dobry czas, aby opisać piękno Wiosny w poetycki sposób. Każda grupa ułoży krótki wierszyk- rymowankę na cześć WIOSNY. Wiersze zostaną napisane na dużym formacie (plakat), zilustrowane przez dzieci i umieszczone w Galerii w korytarzu naszego przedszkola.
 • 23 marzec- Dzień Pogody. Będziemy obserwować zmiany zachodzące w pogodzie wraz z nastaniem Wiosny. Namalujemy wspaniałe obrazy przedstawiające "marcową pogodę". Obrazy ozdobią naszą Galerię na korytarzu.
 • 27 marzec- Międzynarodowy Dzień Teatru. Pobawimy się w TEATR. Każda grupa opracuje krótki scenariusz, stworzy scenografię, wykona najprostsze stroje, wyreżyseruje i przedstawi swoim kolegom z przedszkola autorską sztukę pt "My dzieciaki przedszkolaki- talent mamy nie byle jaki".
 • 28 marzec- Dzień Żelków- zapytamy rodziców, czy tego dnia można "pożelkować" trochę więcej? Będzie degustacja  
 Ponad to:
 • W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do udziału w naszej akcji "Rodzice czytają" (zapisy u nauczycielek w swoich grupach) ,,Rodzice czytają” - to akcja czytania dzieciom bajek i baśni. W godzinach od 15.00 do 16.00. Można wejść do sali swojej pociechy i przeczytać obecnym dzieciom ulubioną bajkę. Serdecznie zapraszamy!!!
 • W związku z codziennymi spacerami po najbliższej okolicy prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do aktualnej pory roku.
  Zadania do realizacji w poszczególnych grupach wynikające z obowiązkowych czynności nauczyciela:
 • Codzienna realizacja Podstawy Programowej podczas planowych zajęć dydaktycznych.
 • Realizacja grupowych wydarzeń wynikających z miesięcznego planowania nauczycieli.
 • Udział dzieci z poszczególnych grup w warsztatach, spotkaniach i wycieczkach  oraz innych formach wynikających z planu współpracy z rodzicami i środowiskiem:
   15 marzec- PSZCZÓŁKI, ZAJĄCZKI i MOTYLKI wybiorą się do Teatru Muzycznego na sztukę pt "Bajkolandia"
   23 marzec- puchatkowoą chatkę odwiedzi Koziołek Matołek- wspólne spotkanie i wesołe zabawy!!!
Życzymy miłej zabawy w przedszkolu, wspaniałej pogody i dużo, dużo słoneczka!!!

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, 
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła 
- wszystkiego smacznego z okazji tłustego czwartku 
 
 
"Pączek”
Był sobie pączekco nie miał rączek
i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną, złocistą skórkę
a w środku dziurkę na konfiturkę.
Wszyscy go lubilistarsi i dzieci.
Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte?
To wie najlepiej. Kto?
TŁUSTY CZWARTEK.

WESOŁY KONIEC KARNAWAŁU
 27 luty- warsztaty rozwijające kompetencje muzyczne za pomocą trąbki i fortepianu, część III pt MUZYKA KARNAWAŁOWA- godz. 9:30.

 

 28 luty- "Hokus pokus- czary mary"- pokaz iluzji.

Rozpoczynamy zajęcia adaptacyjne w Akademii Maluszka.

Pierwsze spotkanie 8- go marca w godz. 9:30- 11:30

(szczegóły w zakładce "Akademia Maluszka")

ZAPRASZAMY!

 WALENTYNKI,WALENTYNKI dla chłopczyka i dziewczynki 

Mam serduszko- wielkie serce,
spójrz jakie czerwone!
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję,
A czerwone dziś serduszko,
WSZYSTKIM podaruję!!!

 

WIELKI BAL KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWY

14 LUTY OD GDZ.10:00

WSZYSCY PIĘKNIE SIĘ UBIERAMY I NA TAŃCE ZAPRASZAMY!!!

Hu- ha! Hu- ha nic nas nie zatrzyma.
 Śnieg zacina w uszach dzwoni niech nam żyje Zima!   
  Z drogi, z drogi jedzie KULIG jedzie.
W środku Prosiaczek, z tyłu Kubuś
Kłapouchy jest na przedzie...
 
 
Miesiąc luty rozpoczniemy bardzo wesoło i gościnnie.
 Zaprosimy do Chatki nasze kochane bacie i dziadków. Będziemy dla nich tańczyć, śpiewać i recytować prześliczne wierszyki. Przecież było ich święto.(Harmonogram spotkań poniżej)
 9 luty- Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia należy konieczni zająć się przygotowaniem tej wspaniałej włoskiej potrawy. Zajęcia będą tak zorganizowane, aby każdy "puchatkowy łakomczuszek mógł napełnić sobie brzuszek
 13 luty- Światowy Dzień Radia- sytuacje edukacyjne według inwencji nauczyciela.
 14 luty- WALENTYNKI- dla chłopczyka i dziewczynki. W tym dniu nikomu nie zabraknie czerwonego serduszka, miłego gestu, może kwiatuszka? Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wysyłania walentynek. Zakochana poczta w "Chatce Puchatka" po śniadaniu rozniesie kartki wszystkim przedszkolakom. Walentynki należy wrzucić do skrzynki pocztowej naszego Przedszkola. Pamiętajmy o napisaniu adresata na kartce !!!
 14 luty- „Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale”. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkich – małych i dużych, dostarczającą nam wielu przeżyć i radości. (W tym dniu koniczne przebranie)
 17  luty – Dzień Kota. W tym dniu będziemy poznawać tajemnice kociego rodu, ich genezę, rasy a także upodobania. Zajęcia według inwencji nauczycieli.
 21 luty- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego- Posłuchamy baśni i bajek pisanych językiem literackim np bajkę "O krasnoludkach i sierotce Marysi" M. Konopnickiej- porównamy z językiem współczesnym. Poszczególne grupy postarają się napisać własną opowieść, którą zaprezentujemy Rodzicom.
 23 luty- Tłusty czwartek- "...pączki, pączki uwielbiamy, więc je smacznie zajadamy". 
 27 luty – Dzień niedźwiedzia polarnego. Wyruszymy w  daleką podróż do miejsca, gdzie żyją polarne misie.  Niedźwiedzie polarne żyją wokół Morza Arktycznego, w pobliżu bieguna północnego. Co ciekawe, niedźwiedzi polarne nigdy nie ślizgają się na lodzie. Te i inne wiadomości poznamy z książek, albumów i innych źródeł.
28 lutyKoncert Zimowy.- zabawa przy muzyce. Podczas zabawy każda z grup zaprezentuje na scenie wiersze i piosenki o tematyce zimowej. 
 Ponad to:
 • W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do udziału w naszej akcji "Rodzice czytają" (zapisy u nauczycielek w swoich grupach) ,,Rodzice czytają” - to akcja czytania dzieciom bajek i baśni. W godzinach od 15.00 do 16.00. Można wejść do sali swojej pociechy i przeczytać obecnym dzieciom ulubioną bajkę. Serdecznie zapraszamy!!!
 • W związku z codziennymi spacerami po najbliższej okolicy prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do aktualnej pory roku.
 Zadania do realizacji w poszczególnych grupach wynikające z obowiązkowych czynności nauczyciela:
 • Codzienna realizacja Podstawy Programowej podczas planowych zajęć dydaktycznych.
 • Realizacja grupowych wydarzeń wynikających z miesięcznego planowania nauczycieli.
 •  
  Udział dzieci z poszczególnych grup w warsztatach, spotkaniach i wycieczkach  oraz innych formach wynikających z planu współpracy z rodzicami i środowiskiem.  
Życzymy miłej zabawy w przedszkolu, wspaniałej pogody, dużo śniegu i słoneczka   
oraz radości z bycia RAZEM